Zajímavosti a novinky ze světa výživy, cvičení a biohackingu.

Phenibut

Phenibut je velice zajímavá látka, která byla vyvinuta v 60. letech v Rusku pro léčbu nespavosti a léčby úzkosti, protože tlumí centrální nervový systém.

Jak začít se stojkou?

Jako děti jsme zkoumali, co naše těla dokážou a zkoušeli všechny možné pohybové aktivity, od lezení na stromy až po stojky nebo hvězdy.

Vinpocetine

Vinpocetine je výborné nootropikum, které zlepšuje paměť, kognitivní schopnosti, ale také má pozitivní vliv na náladu.

Teorie strečinku

Pro lepší pochopení strečinkových metod a jejich mechanismů působení je vhodné znát základní teorii.

Huperzine A

Huperzine A je přírodní nootropikum, které se běžně vyskytuje třeba v zeleném čaji. Huperzin A je rostlinný alkaloid a byl poprvé izolován v roce 1986 z rostliny Huperzia serrata.

Acetyl-l-carnitine

Acetyl-l-carnitine (ALCAR) je velice známým doplňkem stravy, hlavně v oblasti fitness scény, kde se používá jako součást doplňků pro spalování tuků.

Strečink

Strečink je jedna z nejdůležitějších částí sportovní přípravy a často je také jedna z nejvíce zanedbávaných. Proč tomu tak je?

L-theanine

L-theanine je aminokyselina, která se běžně vyskytuje v zeleném čaji. Uvolňuje naši mysl, ale nezpůsobuje ospalost jako jiná sedativa.

Historie sportovní výživy

Vrcholový sport se neustále posouvá kupředu, a spolu s tím jsou na sportovce kladeny stále větší nároky. Zatímco v historii se řešila zejména samotná fyzická a technická příprava, postupem času se k ní přidaly i další obory, které ovlivňují sportovcův výkon.